Mitai apie vandens minkštinimą

Pirmasis mitas: Negalima gerti vandens po vandens minkštinimo filtro.                    

Daugelis žmonių mano, kad vanduo po vandens minkštinimo filtro netinkamas vartojimui, nes turi per daug natrio, tačiau jie net nenumano, kaip nedaug natrio yra minkštame vandenyje. Vidutinis natrio kiekis litre vandens, iš gerai veikiančio vandens minkštinimo filtro, yra nuo 60 iki 90 mg, kai riekelėje baltos duonos yra 120 mg natrio.  Jei šie natrio pėdsakai kelia nerimą, tuomet galima papildomai įrengti atbulinės osmozės principu veikiančius geriamojo vandens filtrus, kurie pašalintų visą vandenyje esantį natrį.
 Užkalkėję vamzdžiai, kalkių nuosėdos, kietas vanduo, vandens minkštinimo filtrai
 

Antrasis mitas: Vandeniu iš vandens minkštinimo filtro negalima išskalauti muilo.

Prausiantis duše gali atrodyti, kad oda pasidarė slidi, kad muilas ar šampūnas neišsiskalavo. Iš tiesų, pašalinus iš vandens ištirpusias uolienas, oda ir plaukai yra kruopščiai išvalomi, leidžiama natūralioms minkštinimo ir maitinimo liaukoms atlikti savo darbą. Prausiantis kietu vandeniu odos poros yra užkemšamos muilo likučiais ir oda lieka sausa, o plaukai silpni ir negyvybingi.
 

Trečiasis mitas: Vandens minkštinimo filtrai yra pernelyg brangūs.

Tiesą sakant, vandens minkštinimo filtrai yra vienintelis buitinis prietaisas, kuris gali sutaupyti Jums pinigų. Naudojant vandens minkštinimo filtrą galima sumažinti vandens šildymo sąskaitas daugiau nei 29 %. Minkštas vanduo taip pat reikalauja nuo 50% iki 75% mažiau valiklių skalbiant ar plaunant indus.
 
Kalkių nuosėdos, kietas vanduo
 

Ketvirtasis mitas: Nuotekos iš vandens minkštinimo filtro sugadins kanalizacijos sistemą ar dirvožemį.

Tyrimai, atlikti Viskonsino Universiteto (JAV) mokslininkų 1970 metais, patvirtina, kad druskos sūrymo nuotekos nekelia problemų tradiciniams anaerobiniams ar naujesniems aerobiniams valymo įrenginiams. Taip pat buvo nustatyta, kad vandens minkštinimo filtrai atsiplovimo vandeniu neteršia dirvožemio, netrikdo jo pralaidumo, o net priešingai – gali pagerinti smulkaus dirvožemio vandens pralaidumą. Tyrimai parodė, kad geriau yra išleisti vandens minkštinimo filtro nuotekas į kanalizaciją, nei į atskirus sausus šulinius ar griovius.
 

Penktasis mitas: Galima suminkštinti vandenį be druskos, jei yra naudojami magnetiniai ar elektroniniai prietaisai.

Yra įvairių prietaisų skirtų pašalinti apnašoms, tačiau tai nėra vandens minkštinimo filtrai. Skirtingai nei vandens minkštinimo filtrai, jie nepašalina vandens kietumo (taip vadinamų kalkių, arba kalcio bei magnio). Šie prietaisai paveikia vandenį tokiu būdu, kad kalkės neiškristų į nuosėdas, o išsiplautų su vandens srove. Jie padeda užkirsti kelią vamzdžių ir įrenginių užkalkėjimui, bet tai labiau tinka nuolat judančiam vandeniui, nes po kurio laiko savybės susidaryti nuosėdoms atsistato.
 
 
 
 


Taip pat skaitykite


RESTA 2024

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2024 balandžio 25-27 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.18.         Daugiau informacijos apie renginį rasite RESTA 2024

Skaityti daugiau

RESTA 2023

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2023 balandžio 27-29 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.15.

Skaityti daugiau

RESTA 2022

Susitikime tarptautinėje statybų verslo parodoje RESTA 2022 balandžio 20-23 dienomis. Mus rasite 4-oje salėje, stendo numeris 4.39C.

Skaityti daugiau